YELKEN

YELKEN – YÜZME – İNGİLİZCE YAZ OKULU

Yalovada unutamıyacağınız  bir yaz geçirmeye hazırlan çünkü Yalova’da yüzme ve yelkenle tanışacaksın. Marmara’nın yelken kulüblerindenn Yalova Su Sporları ve yelken kulübü doğru adres. 2008’den beri yaz okulları düzenleyen ve sayısız sporcu yetiştiren YSSYK, yaz okullarından yetişen gençler için sporu bir hobiden Profosyenellik haline getiriyor. Pek çoğu eğitimlerine yüzme ve yelkencilik sayesinde aldığı burslarla devam ediyor. sizide bekliyoruz

2019 Yazı Kurs Dönemlerimiz

  • 17 Haziran – 05 Temmuz
  • 08 Temmuz – 26 Temmuz
  • 29 Temmuz – 23 Ağustos
  • 26 Ağustos – 14 Eylül

Yaş Grupları
Kulübümüzde 6 – 12 yaş sporcular ve 13 – 18 yaş sporcular iki sınıfta toplanır. 6 yaşındaki çocukların okuma yazma bilmesi eğitime başlayabilmeleri için gereklidir. Ayrıca biyolojik gelişimlerinin profesyonel eğitmenlerimiz tarafından yeterli görülmesi de ön koşuldur.

Yaz Okulu Programımız

Dersler 3 hafta boyunca, haftada 5 gün yapılır; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma10:00’da başlar, 17:00’da biter.
Günlük Program
09:0009:15 – 10:00

10:00 – 13:00

13:00 – 13:15

13:30 – 13:50

13:50 – 14:20

15:15 – 16:45

17:00

Kulüpte buluşmaDenize çıkış için hazırlık*

Deniz çalışması

Teknelerin toplanması

Geri bildirimler

Öğle yemeği

Yüzme veya İngilizce

Servislerin hareketi

*Havanın denize çıkmaya elverişli olmadığı zamanlarda eğitici, karada yelken eğitimleri, sosyal içerikli aktiviteler ve kondisyon çalışmaları yaptırır.Eğitimin başladığı ilk gün karada teorik eğitim ve simulatör çalışması yapılır. Yanda belirtilen program eğitimin ikinci gününden itibaren uygulanır.

Kursun Faydaları
Bu kurs sana doğayı sevmeyi, denizle barışık olmayı, olaylar ile başa çıkabilmeyi, grup içerisinde sorumluluk almayı, paylaşmayı, doğru zamanda doğru kararlar almayı öğretecek. En önemlisi de yükselen özgüvenin seni bile şaşırtacak. Yelken kursumuzda Temel Yelkencilik, Yelkencilik, Üst Düzey Yelkencilik ve Lisans Programına tabi olacaksın.

Eğitmenler
Eğitmenler konusunda oldukça şanslısın, hepsi yelken ve yüzme dünyasının tanınmış simaları ve bu spora tutkuyla bağlı. Emin ol bu tutkuyu sana da aşılayacaklar. Tamamı YSSYK Yelken Okullarında yıllardır çalışan, Onlarca çocuk ve gence denizciliği sevdirmiş profesyoneller. Şimdi bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için seni bekliyorlar.

Eğitmenler hangi belge ve sertifikalara sahipler?
Türkiye Yelken ve Yüzme Federasyonu Antrenörlük Belgesi
Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı Dingi Eğitmenlik Belgesi
World Sailing Level 3 Technical Coach Certificate
UDHB Amatör Denizci Belgesi
UDHB Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Belgesi
T.C.Sağlık Bakanlığı İlkyardımcı Belgesi

Ders Malzemeleri
Tişört, şort, şapka, çanta, kurs kitabı, can yeleği ve düdüğünü biz veriyoruz. Sen çantana yedek giysilerini, mayonu, boneni ve güneş kremini alsan yeterli.

Sertifika
Tanışma programından yarışçılığa kadar tüm gelişimini ve öğrenmen gereken konuları içeren “Log Book” sahibi olacaksın. Sertifikan da bu kitapçığın içerisinde. Deneyim kazandıkça bir sonraki adımını görerek geleceğine yön vereceksin.
Yemek
Eğitimin boyunca YSSYK Yemekhanesinde enfes öğle yemekleri yiyeceksin. Eğer istersen sana hizmet veren cafesinden da yararlanabileceksin.

Servisle Ulaşım
Dilersen YSSYK Yaz Okulu Servislerinden yararlanabilirsin. Servis hizmetimiz yetkili turizm acentaları tarafından karşılanmaktadır.

Kayıt
Soracakların varsa 0226 811 63 16 nolu telefondan, www.facebook.com/yalovayelken hesabından, [email protected] mail adresimizden bize gün boyunca ulaşabilirsin. www.yalovayelken.com adresinden  online kaydını yapabilirsin. Daha da iyisi istediğin zaman kulübümüze gelebilir antrenmanlarımızı izleyebilir ve fikir sahibi olup kayıt olabilirsin.

Ödemeler
Bu eğitimlere yelken için 800TL, yüzme için 250TL, İngilizce için 150TL’den başlayan fiyatlarla katılabilirsin. Hatta kardeşin varsa %10 yada sezonluk kayıtlarda sana özel %15 indirimlerden faydalanabilirsin. Peşin veya kredi kartıyla ödeme seçeneğimiz mevcuttur. (Kayıt avantajlarının sadece birinden yararlanılabilir).